Telenews

KQZ-ja zgjodhi Drejtorin Ekzekutiv të Zyrës për regjistrim dhe certifikim të Partive Politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka zgjedhur sot Nexhmedin Hysenin, Drejtor Ekzekutiv të zyrës për regjistrimin dhe çertifikimin e Partive Politike. me shumcë të votave ka zgjedhë.
Propozimin për emërimin e drejtorit, KQZ-ja e ka bërë pas rekomandimit të panelit intervistues, ku si rezultat i kësaj kandidati me i suksesshëm nga konkursi publik ka qenë Nexhmedin Hyseni i cili ka fituar pikë më së shumti prej kandidatëve që kanë qenë në garë për këtë pozitë.
Jo zyrtarisht mësohet se drejtori i sapozgjedhur në këtë pozitë për më shumë se 12 vite ka udhëhequr njërin nga departamentet me të rëndësishme në Sekretariatin e KQZ-së.
 

Të ngajshme

Dalin para gjykatës 4 të arrestuarit për grabitjen në Suharekë (VIDEO)

Donat Hashani

Vazhdon bastisja e policisë argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestua dje

Hafize Elshani

“Kishte 3 mijë euro në çantë, i tha ik, ajo rezistoi…”, deklarohet vjehrri i Liridona Murselit

Hafize Elshani