Telenews

KRASNIQI I QUAN AZILANTA DISA ISH-DEPUTETË TË PDK-SË DHE LDK-SË

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se Komisioni Hetimor për Energjinë Elektrike duhet të votohet për t’u formuar.
Derisa ai ishte duke folur energjinë, ka reaguar dikush nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilit Krasniqi iu referuar si azilant.
“Qetësohu se edhe ti je një prej azialantave në Lëvizjen Vetëvendosje, qesi azilanta jeni gjysma, ti ke ik prej PDK-së, ai tjetri ka ikur nga LDK”, ka thënë Krasniqi.
Krasniqi ka shtuar se kryeministri Albin Kurti mundet vetëm ta vonojë votimin e këtij Komisioni, por se nuk mundet ta ndalojë.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani