Telenews

KREU AKTUAL I PDK-SË E URON KËSHTU THAÇIN PËR DITËLINDJE

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka uruar ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në ditëlindjen e tij.
“Gëzuar ditëlindjen z.President”, ka shkruar Krasniqi në një postim në Facebook të cilit ia ka bashkangjitur edhe një fotografi me Thaçin.

Ndryshe ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot i mbush 54 vjet. Ai ka lindur më 24 prill të vitit 1968 në fshatin Burojë të Skenderajt.
Kjo është ditëlindja e dytë e tij që është larg familjes, miqve dhe dashmirëve, pasi që ai gjendet në Hagë që nga nëntori i 2020-tës.

Të ngajshme

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu

Qetë në Zveçan, hiqet edhe një pjesë e telave gjemborë

Furtuna Zejnullahu