Telenews

KREU I PDK-SË: SULMET NDAJ POLICISË AKT KRIMINAL DHE I PATOLERUESHËM

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar sot pas katër sulmeve që i janë bërë Policisë së Kosovës në veri të vendit.
Krasniqi thotë se këto sulme janë të pa tolerueshme dhe të akteve kriminale që kanë për qëllim cenimin e rendit dhe ligjit.
“Sulmi ndaj Policisë së Kosovës afër pikave kufitare me Serbinë, është akt kriminal dhe i pa tolerueshëm që për qëllim ka cenimin e rendit të ligjit për dobi të kriminelëve, në një kohë kur Kosovës i duhet stabiliteti e siguria, ndërsa mohuesve të sovranitetit tonë iu konvenon trazira dhe provokimi i paqes. Që të dy këto qëllime, janë e do mbesin të paarritshme kundër shoqërisë tonë multietnike e shtetit tonë sovran dhe të pavarur”.
I pari i PDK-së ka ftuar organet e rendit dhe ligjit që sa më shpejt të ndriçojnë rrethanat e këtyre aktëve.
“I ftojmë organet e rendit dhe ligjit që sa më parë të hetojnë dhe ndriçojnë rrethanat e këtij akti kriminal, si dhe t’i japin përgjigje meritore çdo përpjekjeje që cenon Kosovën dhe sovranitetin e shtetit tonë” ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Të ngajshme

Osmani paraqitet e matur për vizat: Vendimi nuk është në duart tona

KushtrimGuraj

Osmani: Dokumenti për dialogun që ekziston është ai i Kosovës me 6 kapituj, dokumente të tjera s’kemi parë

KushtrimGuraj

Gjinovci: Qeveria Kurti po i bllokon paratë për t’i falimentuar kompanitë e regjimit të vjetër

KushtrimGuraj