Telenews

Kryeministri Albin Kurti bën homazhe në nderim të ish-veprimtarit dhe të ish-deputetit, Ali Lajqi

Kryeministri Albin Kurti ka bërë homazhe në nderim të ish-veprimtarit dhe të ish-deputetit, Ali Lajqi.

Ish-veprimtari i çështjes kombëtare, Ali Lajçi, ka vdekur ditën e hënë.

Ndërsa, në orën 13:00 bëhet varrimi në Varrezat e Dëshmorëve në Velani të Prishtinës.

Osmani e Konjufca bëjnë homazhe për ish-deputetin Ali Lajçi

Ndryshe, Lajçi ka qenë edhe ish-deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe i Lëvizjes Vetëvendosje, si dhe ish-kryetar i Pejës.

source

Të ngajshme

Dorëheqja e Kurtit e vetmja zgjidhje për zgjedhje, thotë Rukiqi

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan

Mbi 350 qytetarë serbë kanë aplikuar për konvertimin e patentë shoferëve në RKS