Telenews

KRYEMINISTRI KURTI DEKLAROHET PËR AKSIDENTIN E MINISTRES HAJDARI

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar për aksidentin ku u përfshi ministrja Rozeta Hajdari e ku shkeli një fëmijë 9 vjeçar.
Kurti është shprehur se i beson asaj çka tha Hajdari
‘’Shpreh keqardhjen e thellë për aksidentin ku është lënduar fëmija. Nuk kam info tjera përpos asaj që ka thënë Rozeta Hajdari. Unë asaj i besoj, nuk ka shenja në asfalt të frenimit. Ska pasë shpejtësi më të madhe se që duhet Kamerat janë aty dhe gjithçka do të sqarohet shumë shpejt”, ka deklaruar Kurti.

Të ngajshme

Xhamia në Prishtinë shtron iftare falas për studentët dhe familjet në nevojë

Donat Hashani

“5-she e ka pasë në Kushtetutë”- Profesori ia tërheq vërejtjen Blerim Gashit: Ke qenë më i qetë

Donat Hashani

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin në Ohër

Donat Hashani