Telenews

Kryetari i Prishtinës sot ndan çmimet ”Çelësi i Qytetit dhe Qytetar Nderi i Kryeqytetit” për këto dy figura të mëdha politike

 

 

Sot për vizitë në Kosovë do të qëndrojnë dy figura të mëdha politike.

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair dhe kryeministri aktual i Shqipërisë, Edi Rama.

Me rastin e këtyre dy vizitave, kryetari i Prishtinës Përparim Rama pret në takim këto dy figura politike me ç’rast do të ju ndahet çmimi “Çelësi i Qytetit”.

 

Të ngajshme

Sot mot me diell, temperaturat deri në 36 gradë

Sot hapet Forumi i parë ekonomik në mes të Kosovës dhe Portugalisë

Rezultatet e zgjedhjeve në BE: Paralajmërim negativ për integrimin evropian dhe dialogun Kosovë-Serbi