Telenews

Kurti bën homazhe te varri i aktivistit Arbënor Dehari

 

 

Kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe zyrtarë të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje bënë sot homazhe te varri i aktivistit të ndjerë, Arbënor Dehari.

Arbënor Dehari vdiq tragjikisht në Prishtinë dhjetë vjet më parë.

“10 vjet pa më të dashurin shok, aktivistin tonë të pazëvendësueshëm, Arbënor Dehari. Arbënor Dehari vazhdon të jetë figurë qendrore dhe orientuese në angazhimin dhe ecjen tonë politike”, tha Lëvizja Vetëvendosje në një njoftim për media.

Në homazhe morën pjesë edhe ministra të Qeverisë Kurti, anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, si Albulena Haxhiu dhe Rozeta Hajdari, si dhe familjarët e Arbënor Deharit.

Të ngajshme

Rezultatet e zgjedhjeve në BE: Paralajmërim negativ për integrimin evropian dhe dialogun Kosovë-Serbi

E trishtë: Kjo është gruaja 45-vjeçare që i dha fund jetës në shtëpinë e saj në Prizren

Kurti fajësoi opozitën se po i shtynë zgjedhjet, Bajrami: Lojë e dështuar