Telenews

Kurti bën iftar me dy familjët e heronjëve Enver Zymberi e Afrim Bunjaku

 

 

Kryeministri Albin Kurti sonte i ka pritur në iftar familjet e dy policëve që ranë heroikisht në veri të Kosovës, Enver Zymberi e Afrim Bunjaku.

Kurti ka thënë se sonte së bashku me familjet e tyre ka përkujtuar dy policët shembullorë që dhanë jetën e tyre për Republikën e Kosovës, transmeton Telenews.al

Kryeministri poashtu tregoi se pikërisht sonte Enveri do të festonte ditëlindjen e 45-të, derisa atë dhe Afrimin i bën të përjetëshëm vepra e tyre në shërbim të atdheut. /Telenews.al/

Njoftimi i kryeministrit:

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani