Telenews

KURTI FALENDERON MINISTRIN IZRAELIT PËR VIZITËN

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka falënderuar ministrin izraelit, Esawi Frej, për vizitën e tij që i bëri në qeveri.
Siç shkruan Kurti në twitter, populli izraelit dhe ai kosovar, ndajnë një luftë të gjatë për liri për një të ardhme me paqe me fqinjët.
”Faleminderit për vizitën e djeshme @Esawifr. Populli i Izraelit dhe i Kosovës ndajnë një luftë të gjatë për liri dhe një angazhim për një të ardhme më të ndritshme në paqe me fqinjët tanë”.

Të ngajshme

Lushtaku viziton Ganimete Musliun në Gjermani pas operimit në zemër, ka fjalë të mëdha për të

Edmond Vila

Kurti në Londër: Britania ishte ndër zërat më të lartë në thirrjen për ta ndaluar gjenocidin në Kosovë

Edmond Vila

Po voziste gati trefishin e shpejtësisë së lejuar, gjobitet 21-vjeçari në Kaçanik

Edmond Vila