Telenews

Kurti sot vë gurthemelin e një shkolle në këtë komunë kosovare

 

 

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot merr pjesë në ceremoninë e vënies së gurit themeltar të Shkollës së Mesme Ekonomike “Isa Boletini”.

Kjo shkollë do të ketë për lokacion rrugën “Xhemajl Mustafa” në komunën e Podujevës.

Gurthemethli do të vihet nga ora 11:00.

 

Të ngajshme

Hill: Shpresoj që çështja e Banjskës të shkojë në gjykatë dhe të ketë njëfarë përgjegjësie për atë

The Geopost publikon përgjimin e dytë të Bedri Shabanit – konfirmohet takimi fizik me oficerin e BIA-s

Sveçla: Patrullimet e përbashkëta të Policisë së Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojnë prej datës 1 korrik