Telenews

KURTI THOTË SE QEVERIA E TIJ NUK KA SKANDALE

Gjatë kësaj jave Qeveria Kurti shënoi njëvjetorin e qeverisjes.
Kryeministri, Albin Kurti, është kujdesur që edhe në vikend të tregoj se kanë kryer punë të mira duke përmendur një varg vendimesh e projektligje që janë miratuar.
Mes tjerash, Kurti cilëson se qeverisja e tij nuk ka pasur asnjë skandal të korrupsionit.
“Këtë javë shënuam përvjetorin e parë të qeverisë sonë. Në 68 mbledhje të kabinetit kemi miratuar 610 vendime, 132 projektligje, 79 emërime dhe 19 koncept-dokumente. Gjithçka u bë në kohë të vështira, me zero skandale korrupsioni”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Të ngajshme

Andi Bushati sulmon Edi Ramën: Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Donat Hashani

Xhamia në Prishtinë shtron iftare falas për studentët dhe familjet në nevojë

Donat Hashani

“5-she e ka pasë në Kushtetutë”- Profesori ia tërheq vërejtjen Blerim Gashit: Ke qenë më i qetë

Donat Hashani