Telenews

KV Fushë Kosova e nis sezonin me fitore

Klubi i volejbollit të femrave KV Fushë Kosova ka arritur që ta nis sezoni me fitore.

Rezultati i kësaj ndeshje ishte 3 me 2 kundër Fer Volley,

“Ekipi vetëm se është duke u komponuar dhe na mbetet edhe shumë punë që të mbërrijmë objektivat”, thuhet në njoftimin e klubit pas fitores, të shtunën.

Ky klub i ka falënderuar të gjithë mbështetësit.

“Këtë fitore i’a dedikojmë lojtares sonë Kaltrina Fejza, e cila per shkaqe familjare nuk ishte fizikisht me ne”, thuhet në njoftim. /Telenews

Të ngajshme

Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve

KushtrimGuraj

Anglia fiton lehtësisht ndaj Uellsit dhe kalon tutje si lidere e grupit

KushtrimGuraj

ShBA-ja fiton ndaj Iranit dhe kualifikohet tutje

KushtrimGuraj