Telenews

KV Fushë Kosova fiton ndeshjen kontrolluese në Durrës

“Pas fazës parapërgaditore për kampionatin e ri, përgaditjeve fizike dhe kondicionale, gjithmonë të harmonizuara me punë në palestër, radha ishte për ndeshje kontrolluese”.

Ka thënë klubi KV Fushë Kosova, kategoria e femrave pas fitores në Durrës.

“Me ftesë  të ekipit mik “Teuta” nga Durrësi, klubi sot e zhvillojë ndeshjen e parë kontrolluese, ku ishte një test i mirëpritur para fillimit të kampionatit”.

Gjatë ndeshjes stafi i trajnereve patën mundësi të i perfshijnë të gjitha lojtarët, ku secila nga to patën paraqitje të mira me çka ka rezultuar që edhe ndeshja të fitohet në fund.

“I falenderojmë ekipin mikpritës për ngrohtësinë  e ofruar gjatë gjithë kohës”, thuhet në njoftimin e klubit.

“Falenderimi më i madh për të  gjithë  mbështetesitë tonë, me përkrahjen e tyre klubi po e  jetëson misionin dhe vizionin”. /Telenews

Të ngajshme

Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve

KushtrimGuraj

Anglia fiton lehtësisht ndaj Uellsit dhe kalon tutje si lidere e grupit

KushtrimGuraj

ShBA-ja fiton ndaj Iranit dhe kualifikohet tutje

KushtrimGuraj