Telenews

KV Fushë Kosova shkëlqen me fitoren e rëndësishme kundër KV Prishtinës 75

Sot, në një ndeshje emocionuese, skuadra e KV Fushë Kosovës ka arritur një fitore të rëndësishme kundër KV Prishtinës 75.

Me këtë fitore, ekipi nga Fushë Kosova ka siguruar tre pikë të rëndësishme në tabelë, duke u renditur në pozitën e dytë. Lojtarët kanë treguar një paraqitje të jashtëzakonshme dhe një grindje të vazhdueshme për të arritur këtë sukses. Kjo fitore është rezultat i punës së palodhshme të ekipit, si dhe mbështetjes së palëkundur të tifozëve tanë, të cilët vazhdojnë të na ndihmojnë dhe të ngrenë nivelin e klubit tonë.

“Ne u falenderojmë ata për mbështetjen dhe u premtojmë se do të vazhdojmë të angazhohemi dhe të punojmë me tërë zemër deri në arritjen e objektivave tona. Forca përpara, në Fushe Kosova!” janë fjalët që është shprehur drejtori i klubit. /Telenews.al/

Të ngajshme

Vetëm 28 sekonda, Korenica shënon njërin prej golave më të shpejtë në futbollin kosovar

Edmond Vila

Tri sfida sot në Superligën e futbollit kosovar, vëmendja në Klinë e Drenas

Edmond Vila

Rikthehen ndeshjet elitare të basketbollit kosovar, dy super-ndeshje sonte

Edmond Vila