Telenews

KY DO TË JETË MOTI PËR SOT NË KOSOVË

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh.
Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut dhe jugperëndimit, e cila shpesh herë pritet të jetë lokalisht mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20 deri në 70 kilometra në orë.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius.

Të ngajshme

Mergim Lushtaku “ia vendos” një infuzion kryeministrit Kurti

Donat Hashani

Kusari-Lila: Nxënësit humbën 12 për qind të programit të vitit shkollor

Donat Hashani

SBAShK vendos një afat për pagat: Ju presim veç edhe pak orë, më pas shkojmë nëpër rrugë ligjore

Donat Hashani