Telenews

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometerologjik bën të ditur se java e fundit e stinës së dimrit do të vijoj me kushte më të qëndrueshme meteorologjike.
Temperaturat për ditën e sotme do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve.
Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Të ngajshme

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin në Ohër

Donat Hashani

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani