Telenews

Lajmi i fundit: Dhjetra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv (VIDEO)

Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në sulmet me raketa nga forcat ruse në qytetin ukrainas të Kharkiv të hënën në mëngjes, ka thënë ministria e brendshme e Ukrainës.
Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashchenko ka shkruar se Kharkiv sapo është qëlluar masivisht nga raketat, shkruan theguardian.
https://twitter.com/02Baba_Yaga/status/1498270005884039168?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1498270005884039168%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fdhjetra-te-vrare-dhe-qindra-te-plagosur-ne-sulmet-me-raketa-ne-kharkiv-video%2F

Të ngajshme

Zyrtare: LDK-ja lidh koalicion me këtë parti në Prishtinë

Donat Hashani

IKSHPK publikon listen e atyre që duhet liruar nga puna dhe atyrë që duhet punuar vetëm 4 orë si shkak i temperaturave të larta

Donat Hashani

Kurti u takua me drejtoreshën e re të Zyrës së UNICEF-it në Kosovë

Erzana Fazliu