Telenews

Lajmi i fundit: Dhjetra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv (VIDEO)

Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në sulmet me raketa nga forcat ruse në qytetin ukrainas të Kharkiv të hënën në mëngjes, ka thënë ministria e brendshme e Ukrainës.
Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashchenko ka shkruar se Kharkiv sapo është qëlluar masivisht nga raketat, shkruan theguardian.
https://twitter.com/02Baba_Yaga/status/1498270005884039168?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1498270005884039168%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fdhjetra-te-vrare-dhe-qindra-te-plagosur-ne-sulmet-me-raketa-ne-kharkiv-video%2F

Të ngajshme

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

KushtrimGuraj

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj

Salla e sporteve në Samadrexhë merr emrin e heroit Afrim Bunjaku, komuna ndanë 5 mijë euro për familjen e tij

KushtrimGuraj