Telenews

LAJMI I FUNDIT: RUSIA I’A NDALON HYRJEN BORIS JOHNSONIT

Ministria e Jashtme e Rusisë ia ka ndaluar hyrjen në Rusi të kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, Sekretares së Jashtme Liz Truss, Sekretarit të Mbrojtjes Ben Wallace dhe 10 anëtarëve të tjerë të qeverisë britanike.
Ky vendim u mor “duke pasur parasysh veprimin e paprecedentë armiqësor nga qeveria britanike, në veçanti vendosjen e sanksioneve kundër zyrtarëve të lartë rusë”, tha ministria në një deklaratë, duke shtuar se së shpejti do të zgjerojë listën, shkruan Skynews.
Ndryshe, një javë më parë, Johnson, vizitoi kryeqytetin e Ukrainës, Kievin, ku u takua me presidentin ukrainas, Volodomyr Zelensky.

Të ngajshme

Plagoset një person në Vushtrri, konflikti nisi për një pronë

Hafize Elshani

Komandanti i KFOR-it: Autorët e sulmit në Banjskë duhet të mbahen përgjegjës, s’duhet të përsëritet

Hafize Elshani

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani