Telenews

LAJMI I FUNDIT: VRITET NË UKRAINË GJENERALI RUS, YAKOV REZANTSEV

Ai ishte komandant i ushtrisë së kombinuar të 49-të të Rusisë.
Gjithashtu është gjenerali i shtatë që vdes në Ukrainë dhe gjenerallejtënant i dytë, oficeri më i lartë i raportuar se është vrarë, ka thënë një zyrtar perëndimor.
Ndërsa, mediat ukrainase raportojnë se gjenerali u vra në bazën ajrore Chornobaivka

Të ngajshme

Të hënën publikohen rezultatet për studentët e pranuar në konvikte

KushtrimGuraj

Ministra, kryetarë komunash e ambasadorë në Belfast, për të parë Kosovën, kush është atje

KushtrimGuraj

Putini nënshkruan ligjin e radhës: Të huajt që luftojnë për Rusinë mund të marrin nënshtetësinë

KushtrimGuraj