Telenews

LDK-SË I BASHKOHET KJO PROFESORESHË UNIVERSITARE

Lidhjes Demokratike të Kosovës sot i është bashkuar profesoresha e Edukimit Fizik dhe Sportit, Dr. Shqipe Bajçinca-Brestovci.
Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku përmes një postimi në Facebook.
Abdixhiku ka thënë se përvoja e Bajçincës-Brestovcit në sport, dija dhe kapacitetet e saj profesionale do të jenë bazë e programit të ardhshëm politik, raporton teve1.info
“Përvoja e saj e jashtëzakonshme në sport, dija dhe kapacitetet e saj profesionale do të jenë bazë e shëndoshë e programit të ardhshëm politik që LDK ka nisur ta ndërtojë. Bashkimi i profesionistëve si profesoresha Bajçinca-Brestovci, ndërsa, për ne është mundësi e shkëlqyeshme për t’i ofruar qytetarëve tanë e vet Kosovës, njerëz kredibil e profesionistë të përkushtuar në secilën fushë. Kjo e sportit, me gjithë profesionistët e tjerë që i kemi tashmë, merr një vulë”, ka shkruar Abdixhiku.

Të ngajshme

Menaxhimi Privat i Pishinës Publike të Prishtinës: Zgjidhje e Duhur apo Privatizim i Maskuar?

Donat Hashani

Zyrtare: Ky shqiptar zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Donat Hashani

Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Donat Hashani