Telenews

LUSHTAKU VIZITON THAÇIN E VESELIN NË HAGË: TË FALA KENI NGA ÇLIRIMTARËT

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Sami Lushtaku, ka qëndruar për vizitë në Hagë ku i ka takuar ish-presidentin Hashim Thaçi ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli. dhe ish krerët e tjerë të lartë të UÇK-së.
Lushtaku ka postuar një fotografi para Gjykatës së Hagës së bashku me flamurin me llogon e Ushtrisë Çlirimtare.
“Të fala nga Çlirimtarët”.

Të ngajshme

Përfundon takimi me Osmanin, Escobari dhe Lajçaku takojnë krerët e opozitës

Furtuna Zejnullahu

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu