Telenews

MALISHEVA S’REZISTON, DRITA E PËRMBYS

Drita ka shënuar fitore me përmbysje ndaj Malishevës, në ndeshjen e javës së 30-të në Superligën e Kosovës.
Ndeshja e zhvilluar sot në Gjilan u mbyll me shifrat 3:1, shkruan Gazeta Express.
Mysafirët kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Hasan Hyseni në minutën e 48-të, por nuk arriten ta mbanin deri në fund.
Vendasit përmbysen gjithçka me golat e shënuar nga Almir Ajzeraj (61’), Hamdi Namani (76’) dhe Ardit Tahiri (90+7).
Drita pas kësaj fitore ka 55 pikë dhe renditet e dyta në tabelë, me nëntë pikë më pak se lideri, Ballkani, dhe me pikë të njëjta me Gjilanin. “Skifertat” ndeshjen e kësaj jave e luajnë nesër ndaj Dukagjinit.
Kurse, Malisheva renditet e gjashta me 37 pikë.

Të ngajshme

Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve

KushtrimGuraj

Anglia fiton lehtësisht ndaj Uellsit dhe kalon tutje si lidere e grupit

KushtrimGuraj

ShBA-ja fiton ndaj Iranit dhe kualifikohet tutje

KushtrimGuraj