Telenews

MARK ADEMAJ NË KLINË DYSHOHET SE U VRA NGA KOMSHIU I TIJ

Një vrasje e rëndë e goditi sonte fshatin Zllakuqan të Klinës ku mbeti i vdekur Mark Ademaj.
Sipas burimeve të saja, Insajderi merr vesh se bëhet fjalë për një problem të kahmotshëm në mes të dy familjeve që ishin komshinjë në mes vete.
Sipas informacioneve jo zyrtare viktima më herët kishte pasur një përleshje me njërin nga anëtarët e familjes së komshiut të tij
“Më herët kanë qenë gjak këta dy, I vrari më herët ka pasë përleshje me komshinjtë. Ky djali i vararë ka qenë problematik. Më herët e ka rreh njërin nga anëtarët e komshiut e tij. Tash komshiu i tij 55 vjeçar që është pensioner i Zvicrës, së pari e ka therë me thikë dhe ka gjuajtur me kallash nga ballkoni më pas kanë dalë vëllezërit e viktimës me armë  edhe ka ardh deri tek vrasja.”, thonë burimet e Insajderit.

Të ngajshme

Sindikata e QKUK-së i vë kushte Qeverisë

Miftar Zejnullahu

Shqiptarja kapet me 10 kilogramë kokainë në Itali

Miftar Zejnullahu

ZPS kërkon që Thaçit e Veselit t’u vazhdohet masa e paraburgimit

Miftar Zejnullahu