Telenews

Mbi 150 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur dje se në 24 orët paraprake janë regjistruar 9 raste të reja me virusin COVID-19.

Sipas IKShPK-së, 12 persona janë shëruar nga ky virus.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 155.

Të hospitalizuar dhe duke u trajtuar për COVID janë 13 pacientë.

Të ngajshme

Familjarët thanë se s’iu dha ndihma mjekësore, Spitali i Prizrenit jep versionin për vdekjen e pacientes

22 Maj – Dita Ndërkombëtare e Diversitetit Biologjik

Donat Hashani

“600 mijë euro investim substancial”, Kurti me lëvdata për rinovimin e Onkologjisë