Telenews

Mbi 99 për qind të votave të numëruara në RMV, Fronti Evropian mbetet forca e dytë

Deri tani janë numëruar mbi 99 për qind e votave në zgjedhjet paralamentare që janë mbajtur dje në Maqedoninë e Veriut.

Sipas rezultateve live në webfaqen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, VMRO ka fituar 58 mandate, Koalicioni “Fronti Evropian 19 mandate, LSDM 18 mandate dhe Koalicioni VLEN 13 mandate.

Ndërkaq, sa i përket rundit të dytë të zgjedhjeve për president, fitues ka dalë Gordana Siljanovska Davkova me 65,14 për qind, ndërsa Stevo Pendarovski 29,25 për qind.

source

Të ngajshme

Sveçla me çiklistët shkojnë në Bërnjak, bëjnë homazhe edhe te pllaka e heroit Enver Zymeri

Lancaster: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO

Gërvalla bën ftesë për aplikim për diplomatë të rinj: Kosova dhe diplomacia ka nevojë për ju