Telenews

MBRETËRIA E BASHKUAR PARALAJMËRON SANKSIONE NDAJ BANKËS MË TË FUQISHME RUSE

Mbretëria e Bashkuar do të vendosë sanksione ndaj bankës më të madhe ruse dhe do të ndalojë importet e qymyrit rus deri në fund të vitit.
Qeveria sapo ka njoftuar një sërë sanksionesh të reja ndaj Rusisë pas raportimeve për sulme të neveritshme ndaj civilëve.
Mbretëria e Bashkuar do t’u japë fund të gjitha importeve të qymyrit dhe naftës ruse deri në fund të vitit 2022, shkruan Skynews.
Poashtu do të ngrijë asetet e bankës më të madhe të Rusisë, Sberbank, dhe do t’u japë fund të gjitha investimeve të reja të jashtme të Mbretërisë së Bashkuar në Rusi.

Të ngajshme

Rikthehet vendimi për çmimet tavan të derivateve, shkak dyshimet për manipulime

Donat Hashani

Merret vendimi se a do të ekzekutohen pagat si paradhënie për orët e shtatorit që do të zëvendësohen

Donat Hashani

5 gjërat që duhet t’i bëni para se të kërkoni një ngritje rroge

Donat Hashani