Telenews

Mbretërit kalojnë në finale të Ligës së Kampionëve

Mbretërit tashmë kanë kaluar në finale të Ligës së Kampionëve pas një fitore të zjarrtë ndaj Bayernit.

Skuadra spanjolle, Real Madrid triumfoi me rezultatin 2-1, falë një goli vendimtar të shënuar nga Joselu në minutën e 91-të.

Golit iu dha një rishikim i shkurtër nga VAR-i, pasi fillimisht u refuzua për shkak të një ofsajdi.

Megjithatë, vendimi përfundimtar favorizoi Real Madridin, duke i dhënë atyre biletën për në finale.

Real Madridi kualifikohet në finale me rezultatin përgjithshëm 4:3 dhe përballet me Borussia Dortmundin në “Wembley” më 1 qershor.

Reali synon titullin e 15-të evropian ndërsa Dortmundi pret të fitojë trofeun e dytë në historinë e tyre në këtë arenë prestigjioze.

Reali në epërsi ndaj Bayrenit

source

Të ngajshme

KH Rahoveci afër titullit të parë në histori të klubit, fiton finalen e parë ndaj Besës

Donat Hashani

Arrihet marrëveshja, Kompany trajner i ri i Bayernit

Besëlidhja kampione e Shqipërisë në basketboll

Donat Hashani