Telenews

Mehaj: Thellësisht i shqetësuar për pjesëtarët e KFOR-it të lënduar në veri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, shprehet se është thellësisht i shqetësuar për pjesëtarët e lënduar të KFOR-it në veri të Kosovës.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ai shton se veprime të tilla nga grupe kriminale janë të papranueshme dhe minojnë përpjekjet për paqe.

“KFOR-i dhe Policia e Kosovës janë të përkushtuar për të garantuar siguri për të gjithë qytetarët! Ne qëndrojmë të bashkuar kundër dhunës dhe mbështesim përpjekjet për një Kosovë paqësore!”, shkroi Mehaj.

Të ngajshme

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj

Salla e sporteve në Samadrexhë merr emrin e heroit Afrim Bunjaku, komuna ndanë 5 mijë euro për familjen e tij

KushtrimGuraj

Policia me fushatë vetëdijësuese kundër zjarreve: “Mos ndez zjarr, mos shkakto rrezik të përgjithshëm”

KushtrimGuraj