Telenews

Mehmetaj kritikon Kurtin: S’mund t’i mashtrosh ndërkombëtarët qysh e mashtron Dimal Bashën

Gazetari Lirim Mehmetaj ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke e akuzuar se ka bërë marrëveshje të “keqe” në dialog, duke iu referuar Marrëveshjes Bazike të 2023.

Mehmetaj ka thënë se Kurti nuk mund t’i mashtrojë ndërkombëtarët siç e “mashtron Dimal Bashën” duke implementuar vetëm disa pika të marrëveshjes.

“Marrëveshja (Bazike) është e keqe. Nuk ka diskutim. Këtë marrëveshje nuk duhet me zbatu në asnjë rrethanë. Ama lypni llogari Albin Kurtit, se ai personi është ardhë këtu dhe e ka prezantuar si vlerën më të madhe. Pse po hyn me bo implementime të neve të caktuar kur nuk je gati me iu shku deri në fund. Gjuhën që e përdor Dimal Bashën, nuk mundesh me i mashtëru ata(ndërkombëtarët). Në rregull është më bo propagandë për votuesit e tu, por nuk funksionon atje”, ka thënë Mehmetaj.

source

Të ngajshme

“Jemi një hap larg zgjedhjeve” – Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit

SHBA këmbëngulëse në Asociacion, nënsekretarja shpreh shqetësime për disa vendime të qeverisë

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani