Telenews

MËSONI PËR DEPUTETËT KOSOVARË QË AGJËROJNË RAMAZANIN

Muaji i shenjtë i Ramazanit për myslimanët ka nisur sot.
Në Kuvendin e Kosovës, ka shumë deputetë që agjerojnë muajin e Ramazanit.

E përveç tij, nga Vetëvendosje, ka edhe deputetë të tjerë që agjërojnë. Fitim Uka, Labinotë Demi – Murtezi, Mefail Bajçinovci, Fitim Haziri e shefja e grupit parlamentar të VV-së Mimoza Kusari, janë në mesin e deputetëve që agjerojnë në muajin e Ramazanit.
Por i rregullt me agjërim tash e disa vite është deputeti dhe kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli.
Ndërkohë deputetë me Ramazan, ka edhe në subjektet e tjera.Mërgim Lushtaku e Ganimete Musliu, si dhe deputetja boshnjake, Dude Balje

Të ngajshme

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani

Osmani takohet me Kryediplomaten e Islandës, Presidenca tregon çka folën

Donat Hashani