Telenews

Ministri Latifi me vizitë zyrtare në Greqi, do të pritet nga homologu i tij grek

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Rifat Latifi sot ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Greqi.

Sipas njoftimit të MSh-së, ai do të pritet në Athinë nga homologu i tij grek, Athanasios Plevris, me të cilin pritet të bisedojnë për bashkëpunimin në shëndetësi, mbështetjen dhe këmbimin e përvojave rreth sistemit shëndetësor.

“Gjatë vizitës në Greqi ministri Latifi do të vizitojë edhe disa qendra shëndetësore si dhe do të trajtohet mundësia e trajnimit të stafit shëndetësor nga Kosova në këtë vend si dhe programet e këmbimit të ekspertëve dhe përvojave”, thuhet tutje në njoftimin e MSh-së.

Të ngajshme

“Kosova projekt i përkohshëm”/ Mushkolaj i reagon ashpër ministrit Aliu

Donat Hashani

Ferit Idrizi jep lajmin e mirë për vushtrriasit

Donat Hashani

Deputeti i VV’së: Nagavci po mban një udhëzim administrativ të jashtëligjshëm i cili po diskriminon vajzat në Kosovë

Donat Hashani