Telenews

MINISTRI UKRAINAS: NË BISEDIMET ME RUSËT MOS HANI DHE MOS PINI ASGJË

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba këshilloi këdo që shkon në negociatat me Federatën Ruse të mos hajë ose pijë asgjë dhe mundësisht të shmangë prekjen e çdo sipërfaqeje.
Paralajmërimi erdhi pas helmimit të dyshuar të miliarderit rus, Roman Abramovich dhe negociatorëve ukrainas në fillim të këtij muaji në bisedimet e paqes në kufirin Ukrainë-Bjellorusi, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.
Ekziston një skepticizëm në lidhje me helmimin e supozuar dhe një zyrtar amerikan i paidentifikuar u citua nga “Reuters” të ketë thënë se inteligjenca sugjeroi se simptomat e tij ishin për shkak të faktorëve mjedisor dhe jo helmimit.

Të ngajshme

Ministria e Mjedisit gjobit rëndë Komunën e Pejës dhe kryetarin Muhaxheri, publikon arsyetimin e thuktë

Donat Hashani

Falet namazi i Fitër Bajramit

Donat Hashani

Kurti bën iftar me dy familjët e heronjëve Enver Zymberi e Afrim Bunjaku

Donat Hashani