Telenews

MINISTRI UKRAINAS: NË BISEDIMET ME RUSËT MOS HANI DHE MOS PINI ASGJË

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba këshilloi këdo që shkon në negociatat me Federatën Ruse të mos hajë ose pijë asgjë dhe mundësisht të shmangë prekjen e çdo sipërfaqeje.
Paralajmërimi erdhi pas helmimit të dyshuar të miliarderit rus, Roman Abramovich dhe negociatorëve ukrainas në fillim të këtij muaji në bisedimet e paqes në kufirin Ukrainë-Bjellorusi, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.
Ekziston një skepticizëm në lidhje me helmimin e supozuar dhe një zyrtar amerikan i paidentifikuar u citua nga “Reuters” të ketë thënë se inteligjenca sugjeroi se simptomat e tij ishin për shkak të faktorëve mjedisor dhe jo helmimit.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu