Telenews

MINISTRIA E SHËNDETËSISË PUBLIKON RAPORTIN 24 ORËSH PËR COVID-19

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit 32 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.
Njoftimi i plotë:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.822.098 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.402 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.056 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 902 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.746.
Në total numri i rasteve aktive është 591.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj