Telenews

MIRATOHET PROJEKTLIGJI PËR RRITJEN E PAGËS MINIMALE

Kryeministri i vendit Albin Kurti theksoi se nga rritja e pagës minimale do të përfitojnë rreth 300 mijë punëtorë.
“Nga rritja e pagës minimale do të përfitojnë rreth 300 mijë punëtorë, kurse prej heqjes së shkallës së parë tatimore do të përfitojnë të gjithë punëtorët”, tha Kurti.
Ky projektligj u votua me asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

Të ngajshme

Ambasadori Amerikan, Jeta Xharrës: Informatat tua janë të pasakta

Furtuna Zejnullahu

Molliqaj reagon pas sanksioneve të SHBA-së: Kosova nën udhëheqjen e një njeriu është e rrezikuar si rrallëherë tjetër

Furtuna Zejnullahu

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci: Nuk do të dal në zyrë derisa të stabilizohet situata

Furtuna Zejnullahu