Telenews

Mot kryesisht me diell sot, pasdite mundësi për të reshura

 

 

Kryesisht  mot me diell pritet të premtën, por vazhdon të fryjë era veriore.

Pasdite priten zhvillime të vranësirave të pakta lokale, por se nuk paraqiten mundësi për të reshura.

Frynë erëra nga veriu e verilindja mesatare dhe mesatarisht të fuqishme 6-12m/s. Temperaturat minimale zbresin në 7C e 10C, e maksimalet shkojnë deri në 25C e 27C, njofton Prishtina Weather.

Mot stabil po parashihet deri në fillim të javës së ardhshme.

Vranësira kalojnë edhe të shtunën. Nga e diela më shumë kthjellime e diell. Temperaturat shënojnë rritje deri në 27C e 28C, të hënën lokalisht edhe 29C e 30C. Nga dita e martë shtim i vransirave, ku gjatë orëve të mbrëmjes reshjet e shiut pritet të përfshinë pjesë të vendit. Temperaturat zbresin lehtë në 23C e 24C.

source

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani