Telenews

MOTI PËR SOT NË KOSOVË

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot të mbajë mot kryesisht i vranët.
Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu.
“Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së.
LAJME TË NGJASHME

Të ngajshme

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani

Përplasje mendimesh mes ish-ministrit të Kosovës dhe Veton Surroit

Donat Hashani