Telenews

MOTI PËR SOT NË KOSOVË

Sot pritet të mbajë kryesisht mot i kthjellët, me vranësira të herëpashershme.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë celsius.
Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu