Telenews

MOTI PËR SOT NË KOSOVE, MUND TË BIE EDHE BORË!

Ftohtë me shi e borë ditën e diel. Javën e ardhshme kthjellime dhe rritje e temperaturave, parashikon “Prishtina Weather”.
Java e ardhshme fillon me mot stabil, kryesisht me kthjellime e diell, ndërsa orëve të mëngjesit edhe më ftohtë ditën e hënë dhe të martë.
Datat:

10.04 – Ftohtë, kryesisht me vransira.  Në mëngjes reshje shiu, vende-vende të përziera edhe me borë.  Në vise malore borë.  Ditën riga lokale shiu.  Deri në mbrëmje reshjet pushojnë e vransirat shpërndahen.
11.04 – Pas mëngjesit të ftohtë, ditën kryesisht me diell dhe vransira të pakta lokale.
12.04 – Kryesisht kthjellët dhe me diell.
13.04 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë.

Temperaturat në rënie ditën e diel.  Deri në 7C zbresin maksimalet e minimalet edhe deri në 0C ditën e hënë dhe martë.  Më pas temperaturat shënojnë rritje deri në 5C, minimalet, e maksimalet rriten deri në 20C ditën e mërkurë.
Erërat fryjnë edhe mesatarisht të fuqishme dhe fuqishme 8-16m/s ditën e shtunë, e nga e diela ndryshojnë drejtimin në veriore e veriperëndimore.
Shtypja atmosferike pas rënies që pëson ditën e shtunë, nga e diela gradualisht në rritje.

Të ngajshme

Kusari-Lila: Nxënësit humbën 12 për qind të programit të vitit shkollor

Donat Hashani

SBAShK vendos një afat për pagat: Ju presim veç edhe pak orë, më pas shkojmë nëpër rrugë ligjore

Donat Hashani

Rizvanolli: Çmimi i tarifave të rrymës nuk është kompetencë e qeverisë, por varësisht nga rezultatit do të merren masa për mbrojtjen e konsumatorit

Donat Hashani