Telenews

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Kosovë pritet të kemi mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë veror. Vala më e e re nxehtësisë tropikale do të fillojë me temperatura maksimale që pritet të arrijë deri në 32 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë veror. Temperaturat do të shënojnë rritje në tërë rajonin dhe kjo nënkupton intensifikim të valës së nxehtësisë.

Ditëve të ardhshme na pret mot kryesisht me diel dhe shumë i nxehtë veror. Temperaturat pritet të shënojnë rritje të mëtutjeshme deri në 35 spo 36 gradë Celsius maksimalet. Në Shqipëri dhe Maqedoninë Veriore edhe më nxehtë. Megjithatë pasditeve do të ketë gjasa për zhvillime të rrebesheve të izoluara të shiut me vetëtima dhe bubullimë kryesisht në viset kodrinore-malore e rrallë në ndonjë zone tjetër.

Të ngajshme

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu

Ministria e Drejtësisë shpreh keqardhje për reagimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës

Erzana Fazliu

AGK-ja i kërkon Presidentes qëndrim publik për Ligjin e KPM-së

Erzana Fazliu