Telenews

Moti sot dhe ditëve në vazhdim në Kosovë e Rajon

 

 

Sot në Kosovë pritet mot kryesisht i vranët dhe me shi në mëngjesi, kurse gjatë ditës priten intervale kohore me diell, ndërsa reshjet vazhdojnë të izoluara vetëm në disa lokacione me ndonjë bubullimë. Në përgjithësi reshjet do të pushojnë. Temperatura maksimale rreth 18 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Kosovën Lindore dhe Mal të Zi sot pritet të mbajë mot i vranët, me intervale kohore me diell dhe reshje e rrebeshe lokale shiu. Pasdite do të ketë tendencë kthjellimi dhe njëkohësisht priten zhvillime të rrebesheve të izoluara me vetëtima dhe bubullimë.

Nga e diela përmirësim i motit dhe rritje e temperaturave. Parashihen më shumë orë me diell, megjithatë gati çdo pasdite do të ketë gjasa për rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë kryesisht në disa vise kodrinore-malore.

Të ngajshme

Haradinaj për Masakrën e Tusuzit: Dëshmi e gjallë e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Në pritje të hapjes së shkollës në Obrançë të Podujevës, prindërit kërkojnë transport për fëmijët

Peci njofton për nisjen e vaksinimit kundër tërbimit të kafshëve