Telenews

MURATI I ASHPËR ME OPOZITËN: NË TË KALUARËN PARATË E TAKSAPAGUESVE JU KENI SHPËRNDARË OLIGARKËVE

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Herkuan Murati i është përgjigjur kritikave të opozitës lidhur me shtesat prej 100 euro për kategoritë sociale, pensionistët, punëtorët e sektorit privat, publik dhe studentëve.
Ai tha se të kaluarën ish qeveritë paret e taksapaguesve i kanë shpërndarë në super markete
“Paret e taksapagueseve nuk keni dashur t’i ktheheni tek qytetarët, atyre ju keni thënë merrni trustin. Shfrytëzoni kursimet e pleqërisë, kurse paret e taksapaguesve që i keni mbledh i keni shpërndarë në supermarketeve”, tha ai në seancën e sotme të Kuvendit.

Të ngajshme

Plagoset një person në Vushtrri, konflikti nisi për një pronë

Hafize Elshani

Komandanti i KFOR-it: Autorët e sulmit në Banjskë duhet të mbahen përgjegjës, s’duhet të përsëritet

Hafize Elshani

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani