Telenews

Ndahet nga jeta mësuesi i shquar nga Drenasi, Hamdi Kurti

 

 

Është ndarë nga jeta mësuesi i shquar nga Drenasi, Hamdi Kurti.

Lajmin për vdekjen e Kurtit e ka bërë miku i tij i ngushtë por edhe kolegu e bashkëpunëtori, Isa Xhemajlaj.

Hamdi Kurti kishe dhënë mësim në vitet e 90-ta, kur Kosova ishte e okupuar dhe shumë e vështirë që popullata të arsimohej, por që asnjëherë nuk ishte dorëzyar dhe kishte vazhuar me misionin e shenjtë e fisnik.

Vlen të ceket se viteve të fundit pas largimit nga puna e arsimtarit që e deshti shumë, Kurti kaloi jetën me shumë vështërsi sidomos shëndetësore, derisa sot ndërroi jetë.

Derisa për vdekjen e tij ka reaguar me pikëllim të madh edhe shoku dhe kolegu i tij i përhershëm, Isa Xhemajlaj.

Shihni njoftimin e plotë të Xhemajlajt:

 

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani