Telenews

Ndalohen për 48 orë dy persona – dyshohen për hyrje në sisteme kompjuterike, mashtrim e shpëlarje parash

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ndaluar dy persona për 48 orë nën dyshimin se kanë kryer veprat penale “Hyrje në sistemet kompjuterike”, “Mashtrimi” dhe “Shpërlaja e parave”.

“Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ndaluar sot dy të pandehur për 48 orë. Për të njëjtit ekziston dyshimi se kanë kryer veprat penale: Hyrje në sistemet kompjuterike nga neni 327 i KPRK-së, Mashtrimi nga neni 323, si dhe Shpëlarja e parave nga neni 302 i KPRK-së”, thuhet në njoftim.

Lidhur me këtë rast janë sekuestruar mjete materiale prej një mijë eurosh, pajisje elektronike, si dhe dy vetura.

source

Të ngajshme

Gërvalla tregon se a iu është drejtuar Kosova Serbisë për trupin e pajetë të Faton Hajrizit

Donat Hashani

Eksluzive: Dy të arrestuar për rastin e arratisjes së Faton Hajrizit

Donat Hashani

Regjistrimi në UP, interesim i lartë për këto dy degë

Donat Hashani