Telenews

Në aksionin e sotëm u bllokua edhe kufiri Kosovë-Shqipëri për gjysmë ore…

Një aksion i madh kundër kontrabandës është realizuar sot në bashkëpunim mes Inspektoratit të Policisë dhe Prokurorisë Speciale.
Insajderi ka mësuar se deri tani janë arrestuar rreth 50 persona, në mesin e tyre dy doganier dhe të tjerët zyrtarë policorë.
Të njëjtit dyshohen për veprën penale marrje ryshfeti.
Aksioni është realizuar në pikat kufitare Qafe Morinë e Qafe Prush.
Mësohet se për rreth rreth gjysme ore janë bllokuar tërësisht dy pikat kufitare në Qafe Morine e Qafe Prush, ku janë arrestuar të gjithë policet e ndërrimit të këtyre dy pikave, pas gjysme ore janë zëvendësuar me police tjerë. /Insajderi

Të ngajshme

Molliqaj reagon pas sanksioneve të SHBA-së: Kosova nën udhëheqjen e një njeriu është e rrezikuar si rrallëherë tjetër

Furtuna Zejnullahu

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci: Nuk do të dal në zyrë derisa të stabilizohet situata

Furtuna Zejnullahu

Mehaj: Thellësisht i shqetësuar për pjesëtarët e KFOR-it të lënduar në veri

Furtuna Zejnullahu