Telenews

Në Shqipëri u lind ‘beba më e madhe’, ja sa kilogramë peshon

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Albana Koçiu, ka njoftuar gjatë ditës së djeshme se ka lindur beba me peshën më të madhe, në dekadën e fundit.

Koçiu bëri të ditur se pesha e foshnjës është 6 kilogramë e 150 gramë.

Ajo tha se lindja është realizuar suksesshëm në mënyrë natyrale.

“Mirënjohje nga zemra për stafin mjekësor dhe infermieror, pasi falë punës dhe përkushtimit të tyre nëna dhe bebi gëzojnë shëndet të plotë”, tha ajo.

Lindja është kryer në Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë”.

 

Të ngajshme

Detaje tronditëse – U përplasë nga një veturë teksa ishte në shiritin emergjent në autostradën “Arbën Xhaferi”

Donat Hashani

Pas paraqitjeve “live” në Tik Tok, Hajrizi lajmërohet edhe në emision: S’jam as në Kosovë e as në Ballkan (VIDEO)

Donat Hashani

OVL e UÇK-së në Ferizaj kërkon nga Shkupi lirimin e menjëhershëm të Blerim Ramadanit

Donat Hashani