Telenews

Nesër varroset ish-kryetari i Istogut, Haki Rugova

Ish-kryetari disa vjeçar i komunës së Istogut, Haki Rugova do të varroset nesër në orën 15:00, në varrezat e fshatit Cerccë.
Kjo është bërtë e ditur nga Lidhja Demokratike e Kosovës.
Për nder të veprës së tij, komuna e Istogut ka organizuar ceremoninë e varrimit dhe një mbledhje komemorative.
Rugova vdiq të martën në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundje të rëndë.
https://www.facebook.com/avdullah.hoti/posts/510561040431415

Të ngajshme

Gërvalla: Dronët e konfiskuara të terroristëve dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulmin e 24 shtatorit

KushtrimGuraj

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj