Telenews

NGA 812 TESTIME, KAQ PERSONA REZULTUAN POZITIVË ME COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT NË KOSOVË

Ministria e Shëndetësisë çaste më parë e ka publikuar raportin 24 orësh për virusin COVID-19 në vendin tonë.

Nga 812 testime, 27 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot poashtu janë shëruar edhe 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.968.
Aktualisht, në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 550. /Telenews.al/

Të ngajshme

Këto janë shenjat e para të sëmundjeve të mushkërive të cilat duhet t’i dini

Flaka Ajeti

Gjashtë sekretet për një jetë të gjatë dhe të shëndetshme

Flaka Ajeti

A iu ndodh të zgjoheni i lodhur nga gjumi? Ekspertët tregojnë pse ndodh kjo gjë

KushtrimGuraj