Telenews

Nga shokë në “armiq”, sharje e kërcënime mes Meritonit e Rikes

Një miqësi jashtë shtëpisë së Big Brother Vip duke se kështë kthyer në armiqësi brenda lojës.

Meriton Mjekiqi dhe Rike Roçi, që ishin shokë përpara se të bëheshin pjesë e garës, kanë shpërthyer në ofendime e kërcënime ndaj njëri-tjetrit.

Teksa Rike iu është drejtuar moderatorit duke i thënë “ti s’je burrë”, ky i fundit ka hequr rripin e pantallonave para saj për t’i treguar “burrërinë”, duke bërë që banorja të shpërthejë në lot.

Madje, ajo iu është drejtuar duke i thënë që kur të dalin jashtë shtëpisë së BBV “do të veshësh fustan para meje”.

Pjesë nga debati:

Meriton Mjekiqi: Po i tregoj çfarë burri jam, për t’i thënë mos ofendo. Se nuk bëj ashtu gjestesh. Nuk e bëj atë veprim

Ledjona Xheladinaj: O njeri i fëlliqur, turp të kesh.

Rike Roçi: Gati uli pantallonat (Qan)

Sara Karaj: Na trembi me atë gjest që bëri, hoqi rrypin

Rike Roçi: Dua të iki! Ta tregoj unë ty jashtë, kam për të vesh fustan unë ty. Mbaje mend, fustan ke për të vesh para meje, o njeri i poshtër (Futet tek dhoma e rrëfimit)

Meriton Mjekiqi: Flisni ju për burrninë time

Sara Gjordeni: Mos ofendoni, e keni provokuar Meritonin. Është njeri, duke i thënë 100 herë s’je burrë. Mjaft o njerëz

Merton Mjekqi: Non stop të ofendon, s’je burrë, s’je burrë.

Të ngajshme

Regjistrimi i diasporës përmes platformës ‘online’, detajet

Molliqaj thotë se ambasadat në Kosovë po u bëjnë “presion të madh” gjyqtarëve të Kushtetueses për Asociacionin

LDK: Në 9 nga 11 vitet pas pavarësisë, Kosova kishte rritjen më të madhe në rajon