Telenews

Nga vezët, reçipetat te lodrat seksi, 8 “dhuratat” më të çuditshme që morën yjet në skenë

Çmimi i të qenit i famshëm është i lartë dhe entuziazmi i fansave shpesh i kalon kufijtë. Këngëtarët dhe yjet e Hollivudit ndërveprojnë me turmat e fansave dhe rojet e pakta të sigurisë rreth tyre nuk mund të parashikojnë gjithmonë reagimet e të gjithë njerëzve në audiencë.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe pak ditë më parë teksa Lady Gaga po këndonte gjatë turneut të saj “Chromatica Ball”. Këngëtarja po performonte ‘Hold My Hand’ në Rogers Center të Torontos kur një pjesëtare e audiencës hodhi një pellush, i cili ra mbi kokën e saj.

Këngëtarja vazhdoi performancën e saj si zakonisht. Muajin e kaluar, Lady Gaga u përball me një situatë të ngjashme. Megjithatë, kjo nuk është asgjë. Nga ‘chips pool’, tek të brendshmet dhe.. lodrat e të rriturve, artistët e mëdhenj janë përballur me ‘dhuratat’ më të çuditshme nga fansat.

Rihanna

Rihanna kishte dalë vonë në koncertin në Mançester në vitin 2013. Publiku ishte i lodhur nga pritja. Sa më shumë vononte ylli i R&B, aq më shumë kohë u duhej për të përgatitur “përgjigjen” ndaj saj. Të tërbuar nga sjellja e RiRit, ata u hakmorrën ndaj saj duke i hedhur…patate të skuqura sapo ajo mbaroi performancën e këngës së saj ‘Rude Boy’. Reagimi i saj nuk u konsiderua shumë profesional, pasi filloi të shante në skenë.

Justin Bieber

Gjatë një koncerti në Sydney, Australi në vitin 2011, Justin Bieber u përball me një “luftë vezësh”. Mirëpo, asnjë vezë nuk i ra dhe këngëtari në atë kohë tregoi se nuk donte të prishte shfaqjen me asnjë reagim dhe vazhdoi të këndonte normalisht, sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Harry Styles

Harry Styles është një nga emrat më të mëdhenj në skenën botërore të muzikës pop. Që kur ishte anëtar i One Direction ai ishte shquar si për aftësitë e tyre muzikore, ashtu edhe për dobësinë e tij të veçantë për gjininë femërore. Edhe sot e kësaj dite, fansat femra vazhdojnë të shprehin dashurinë e tyre për Harry Styles në mënyra të ndryshme.

Nëse do të kishte një titull specifik për këtë kategori, Stiles do të ishte “mbreti i objekteve të çuditshme të hedhura në skenë”. Përtej të brendshmeve për femra, atij i hodhën diçka që askush nuk do ta priste ta shihte kurrë në një performancë live. Gjatë koncertit të tij në Nottingham të Anglisë në vitin 2012, një tampon doli nga turma në skenë dhe më konkretisht tek ai.

Bruno Mars

“Grenade” është një nga hitet më të mëdha të Bruno Marsit, por që në momentin që ai filloi ta këndonte në koncertet e tij, si Mars ashtu edhe grupi i tij u përballën me një situatë të sikletshme. Kjo, sepse njerëzit hidhnin granata false në skenë, gjë që i trembi. Duke folur për Daily Star, Mars tha këtë: “Që kur kam kënduar ‘Granade’ më janë hedhur gjithnjë e më shumë granata false.

shutterstock_2009220338

Jessie J

Dhuratat për Jessie J janë një dukuri e zakonshme në koncerte. Jessie J nuk mori vezë, as birra, as pije. Gjatë një koncerti në Angli, dikush i hodhi asaj një pako me Haribo në formën e një ariu.

Tom Jones

Këngëtari arrin të trazojë audiencën femërore edhe tani që ka mbushur dekadën e tetë të jetës. Jo shumë kohë pas koncertit në Neë Orleans, fansat femra i hodhën atij sutjenat e tyre. Kur e kuptoi vetë, u tha duke qeshur me mikrofon: “A ju ra sytjena? Nuk do të merrni asnjë mbështetje nga unë.”

Adam Lambert

Një nga momentet më të sikletshme në koncert ishte në vitin 2009 kur Adam Lambert u “sulmua” nga një lojë ndryshe nga të tjerat. “Dhurata” që këngëtarja mori në Ontario të Kanadasë, bëri histori. Emrin e tij e shoqëroi për një kohë të gjatë në shtyp fjala “vibrator”.

 

Green Day

Në vitin 1994, audienca shprehu entuziazmin e tyre për grupet rock në një mënyrë tjetër. Green Day kanë qenë një nga grupet më alternative të dekadave të fundit me koncertet e tyre të mbushura plot që janë një dëshmi e suksesit të tyre të paparë.

Gjatë performancës së tyre në ëoodstock në vitin 1994, vendi i koncerteve u shndërrua në një… fushë beteje! Publiku filloi të këpuste copa dheu nga toka dhe t’i hidhte në skenë, me këngëtarin dhe pjesën tjetër të grupit.

 

/abcnews.al

 

Të ngajshme

Ish e dashura e Amosit, hedh kunja ndaj Oltës dhe Deas

Miftar Zejnullahu

Kiara merr hakun për Efin: hap kutinë e Pandorës, fiton udhëtim luksoz për çift në Maldive dhe çon në nominim treshen rivale

Donat Hashani

Dafina Dauti: Kur isha shtatzënë burri im kishte lënë shtatzënë edhe ish-gruan e tij

Donat Hashani